seriale
zaawansowanie
 
 
Wiadomości Forum Ranking Hity Wyszukiwarka Reklama Kontakt
James Gandolfini/Anthony 'Tony' Soprano


James R. Gandolfini (ur. 18 września, 1961)
jest amerykańskim aktorem, trzykrotnym zdobywcą nagrody Emmy, za rolę Tony'ego Soprano w serialu "Rodzina Soprano". Gra on tam włoski-amerykańskiego bossa mafii starającego się pogodzić swoje życie rodzinne z interesami. Zagrał także inne ciekawe postacie, takie jak, Eddie Pole w filmie "Osiem milimetrów", Virgila w filmie Quentina Tarantino w "Prawdziwym romansie", a także w "Mexican" i "Dorwać małego". Gandolfini urodził się w Westwood, New Jersey we włosko-amerykańskiej rodzinie. Jego matka, Joan, była kelnerką, a ojciec, Michael Gandolfini, dozorcą. Ma jedną siostrę, Johanna. Dorastał w Park Ridge, tam ukończył szkołę średnią. Następnie ostał się na Uniwersytet Rutgers. Gandolfini był także DJ-em w nocnym klubie Melody Bar w New Brunswick, New Jersey. Do kilku znaczących ról jakie zagrał zaliczają się rola Virgila w thrillerze romantycznym "Prawdziwy romans", w którym zagrał brutalnego gangstera. W 1994 roku widzimy Gandolfiniego w roli Bena Pinkwatera w filmie "Na granicy ryzyka". Pojawił się także w filmie "Pod presją" także jako gangster. Kolejne dwa lata były pracowite, zagrał w trzech dużych produkcjach. Na początek w "Karmazynowym przypływie" gdzie zagrał u boku Gene Hackman i Denzela Washington. W przyszłości zagrał jeszcze z tymi aktorami w innych filmach; z Washingtonem w thrillerze 'W sieci zła" w 1998 roku, a z Hackman w komedii "Mexican" w 2001 roku. W 1995 roku zagrał jeszcze w filmie "Dorwać małego". W filmie "Osiem milimetrów" z 1999 roku zagrał postać Eddie'go Poole pobitego na śmierć przez Nicolasa Cage". Inne charakterystyczne role to m.in. sprzedawcy w filmie "Człowiek którego nie było", wroga Roberta Retforda w "Ostatnim bastionie" oraz rola homoseksualnego mordercy w filmie "Mexican".


Anthony "Tony" Soprano
jest to jedna z najważniejszych postaci serialu, o ile nie najważniejsza. Anthony Soprano, syn Livii Pollio i Johny Soprano, to zdecdowanie najbardziej barwna postać serialu. Tony często jest niewierny swojej żonie. jego noce wybryki i niewierność często były przyczyną konfliktów pomiędzy nim a Carmelą, prowadząc nawet do rocznej separacji. Niektóre z jego kochanek to pracownica salonu Mercedes-Benz Gloria Trillo, oraz rosyjska tancerka Irina Peltsin. Ten hedonistyczny pościg gryzie się z jego interesami. Inne kobiety z którymi spędził noc to: Svetlana Kirilenko, opiekunka wujka Juniora i kuzynka Iriny, oraz Valentina la Paz. Ich związek zaczął się gdy Valentina spotykała się z Ralphem Cifaretto. Zanim poślubił Carmelę, ale już się spotykali, przespał się z Charmanie Bucco. Na dodatek, Tony rządzi północnym New Jersey jako boss najpotężniejszej organizacji kryminalnej, cały czas dając zyski i utrzymując ja w tajemnicy. Tony jest tylko "bossem ulicznym" rodziny DiMeo, prowadząc ją kiedy główny boss, Corrado "Junior" Soprano, jest ograniczony aresztem domowym. Stosunki Tony'ego i Juniora były bardzo bliskie przez wiele lat, kiedy Junior stał się zastępczym ojcem dla Tony'ego gdy jego ojciec, Giovanni "Johnny Boy" Soprano, zmarł. Jednakże ich relacje naprężały się wielokrotnie. Junior sterował też pozorną egzekucją Christophera Moltisanti, oraz zabił Brendana Filone, co strasznie zdenerwowało Tony'ego. Na dodatek, spiskował on także z matką Tony'ego, Livią, aby zabić Tony'ego, na szczęście bez powodzenia. Tony cierpi na ataki paniki co czasami prowadzi do utraty przytomności. Pierwszy pokazany atak paniki odbył się podczas grillowania mięsa na urodzinach jego syna. Tony traci przytomność i wywołuje małą eksplozję strącając butelkę z płynna rozpałką na grill. Zmusza go to do zgłoszenia się do lekarza, a zarazem ich sąsiada, Bruce Cusamano. Po wykonaniu badań kieruje on Tony'ego do dr Jennifer Melfi. Tony ma dwoje dzieci- Meadow i A.J. Soprano. "Opiekuje" się także swoim domniemanym bratankiem, Christopherem Moltisanti, (rzeczywiście dalszym kuzynem) którego traktuje jak syna. Tony często jest przedstawiany jako kochający ojciec. często uczęszcza ma mecze swoich dzieci, chce ich bezpieczeństwa, szczęścia i lepszej przyszłości. Ma nadzieje, że żadne z jego dzieci zdołają uchronić się przed życiem z organizacji kryminalnej.

opisy z www.thesopranos.pl

Głosowanie:

odsłon: 3849 | skomentuj (1) | autor: tk | data dodania: 2007-10-01

 
TOP 10 naszych seriali

1. Veronica Mars
2. Desperate Housewives (Gotowe na wszystko)
3. Prison Break (Skazany na śmierć)
4. HOUSE M.D.
5. Heroes
6. Dexter
7. Supernatural (Nie z tego świata)
8. Lost (Zagubieni)
9. One Tree Hill (Pogoda na miłość)
zobacz więcej...
10. Jericho
prison break

Menu serialu
Wybierz serial z prawego menu, by móc skorzystać z tych opcji.
Menu główne
Strona główna
Ranking seriali
Statystyki
Wyszukiwarka
Forum dyskusyjne
Panel użytkownika
Lista mailingowa
Rekomendacja
Redakcja
Kontakt
Panel admina
Sonda
Ile dziennie spędzasz przed telewizorem?

serialowo.com jest portalem dla ludzi interesujących się serialami zagranicznymi. Najlepsze seriale znajdziesz tylko u nas. Codziennie mnóstwo informacji z życia aktorów grających w waszych ulubionych serialach. Dodaj naszą stronę do ulubionych (ctrl+d) i odwiedzaj nas codziennie. Zapraszamy również serdecznie na nasze forum serialowe, gdzie będziesz mógł wypowiedzieć się i skomentować ostatni odcinek ulubionego serialu.

Strony partnerskie:
Belldeco
Seriale
24 (24 Godziny)
CSI: Kryminalne zagadki Miami
David Nolande
Desperate Housewives (Gotowe na wszystko)
Dexter
Gilmore Girls (Kochane Kłopoty)
Gossip Girl (Plotkara)
Greek
Heroes
Hex (Klątwa upadłych aniołów)
Hidden Palms
HOUSE M.D.
Huff
Jericho
Kości (Bones)
Kyle XY
Lost (Zagubieni)
Men In Trees
Moonlight
Numb3rs (Wzór)
One Tree Hill (Pogoda na miłość)
Point Pleasant (Miasteczko Point Pleasant )
Prison Break (Skazany na śmierć)
Skins
Smallville (Tajemnice Smallville)
Sos Mi Vida (Jesteś moim życiem)
Supernatural (Nie z tego świata)
The 4400
The Dresden files
The Nine
The O.C (Życie na fali)
The Sopranos (Rodzina Soprano)
Traveler
Vanished
Veronica Mars
Whistler
Włatcy Móch
Newsletter
JeŚli chcesz otrzymywć aktualnoŚci prosto na swój e-mail wpisz go do bazy a codziennie otrzymasz nową porcję serialowych newsów :)
e-mail:
zapisz:
wypisz:
Pomocne linki
kapele na wesela

wyl
  serialowo.com jest zabezpieczone przez copyscape prison break, fox river i heroesheroes - herosi © 2005-2008 serialowo.com, All rights reserved
Czas ładowania: 0.041 s.