seriale
zaawansowanie
 
 
Wiadomości Forum Ranking Hity Wyszukiwarka Reklama Kontakt
The Dresden files

The Dresden files to serialowa ekranizacja stworzona na motywach bestseleru Jima Butchera która opowiada historię mieszkającego w Chicago prywatnego detektywa Harrego Dresdena (w tej roli Paul Blackthorne), który wykorzystuje swoje paranormalne umiejętności w pracy detektywistycznej i pomaga lokalnej policji w rozwiązywaniu najbardziej zagmatwanych spraw. Harry Blackstone
Copperfield Dresden figuruje w chicagowskiej książce telefonicznej pod M, jako Mag. Jest najlepszy w swoim fachu i zarazem jedyny.
Historia zaczyna się w chwili gdy lokalny gangster Tommy Tom i jego dziewczyna Jennifer Randall zostaną odnalezieni martwi w hotelowym pokoju. Nie byłoby w tym zabójstwie nic szczególnego, gdyby nie fakt, że z ciał obojga ofiar wyrwano ich serca. Brak jakiegokolwiek racjonalnego wyjaśnienia tego zabójstwa skłonił policję do skontaktowania się z magiem - Harrym Dresdenem.
Premiera pierwszego odcinka miała miejsce 21 stycznia 2007 w Stanach Zjednonych na kanale Sci Fi Chanel oraz w Kanadzie na Space: The Imagination Station. Ponadto od 15 lutego serial jest emitowany w Wielkiej Brytanii przez Sky One.
Powstawanie serialu
W 2005 Sci Fi Chanel ogłosił, iż zdecydowano się na nakręcenie dwugodzinnego filmu pt Akta Harry'ego Dresdena. Był on jednocześnie pilotem serialu telewizyjnego, czego jednak początkowo nie ujawniono opinii publicznej. Producentami wykonawczymi zostali: Nicolas Cage, Hans Beimler, Robert Hewitt Wolfe, Norm Golightly oraz Morgan Gendel. Produkcję powierzono Lionsgate Television we współpracy z Saturn Films, studio filmowym, należącym do Nicolasa Cage'a. Produkcję rozpoczęto jesienią 2005 roku. Pierwotnie premierę zaplanowano na lato 2006 roku, ale 23 maja tegoż roku na liście JBAnnounce ogłoszono początek emisji na styczeń 2007 oraz powstanie 11 odcinków. Informacje te zostały potwierdzone następnego dnia przez Sci-Fi.

Pilot został nakręcony na podstawie scenariusza Hansa Beimlera i Roberta Hewitta Wolfe'a, jego akcja bazuje na treści pierwszego tomu cyklu Butchera pt. Front burzowy. Reżyserii podjął się David Carson, zdjęcia powstały w Toronto. W listopadzie 2005 roku było już wiadomo, iż w głównego bohatera wcieli się Paul Blackthorne.

Dwugodzinny odcinek miał być pierwotnie wyemitowany jako premierowy, ale pewne zmiany (min. w obsadzie), przeprowadzane na ostatnią chwilę, opóźniły jego ukończenie. W to miejsce umieszczono epizod trzeci (wg kolejności powstawania). W związku z ponownym nakręceniem kilku scen, pilot został skrócony do godziny i stał się ósmym odcinkiem serii. Pełna wersja zostanie najprawdopodobniej wyemitowana później i nie będzie stanowić dalszego ciągu serialu.


Czas transmisji
Niedziela: 20:00


Głosowanie:


skomentuj (0) | odsłon: 1 | kanał: Sci Fi Chanel | czas: 42min.


Najnowsze wiadomości i artykuły

Wiadomości:
brak
Artykuły:
brak


 
TOP 10 naszych seriali

1. Veronica Mars
2. Desperate Housewives (Gotowe na wszystko)
3. Prison Break (Skazany na śmierć)
4. HOUSE M.D.
5. Heroes
6. Dexter
7. Supernatural (Nie z tego świata)
8. Lost (Zagubieni)
9. One Tree Hill (Pogoda na miłość)
zobacz więcej...
10. Jericho
prison break

Menu serialu
Ogólnie
Wiadomości
Artykuły
Galeria
Menu główne
Strona główna
Ranking seriali
Statystyki
Wyszukiwarka
Forum dyskusyjne
Panel użytkownika
Lista mailingowa
Rekomendacja
Redakcja
Kontakt
Panel admina
Sonda
Oglądasz seriale kiedy...

serialowo.com jest portalem dla ludzi interesujących się serialami zagranicznymi. Najlepsze seriale znajdziesz tylko u nas. Codziennie mnóstwo informacji z życia aktorów grających w waszych ulubionych serialach. Dodaj naszą stronę do ulubionych (ctrl+d) i odwiedzaj nas codziennie. Zapraszamy również serdecznie na nasze forum serialowe, gdzie będziesz mógł wypowiedzieć się i skomentować ostatni odcinek ulubionego serialu.

Strony partnerskie:
Belldeco
Seriale
24 (24 Godziny)
CSI: Kryminalne zagadki Miami
David Nolande
Desperate Housewives (Gotowe na wszystko)
Dexter
Gilmore Girls (Kochane Kłopoty)
Gossip Girl (Plotkara)
Greek
Heroes
Hex (Klątwa upadłych aniołów)
Hidden Palms
HOUSE M.D.
Huff
Jericho
Kości (Bones)
Kyle XY
Lost (Zagubieni)
Men In Trees
Moonlight
Numb3rs (Wzór)
One Tree Hill (Pogoda na miłość)
Point Pleasant (Miasteczko Point Pleasant )
Prison Break (Skazany na śmierć)
Skins
Smallville (Tajemnice Smallville)
Sos Mi Vida (Jesteś moim życiem)
Supernatural (Nie z tego świata)
The 4400
The Dresden files
The Nine
The O.C (Życie na fali)
The Sopranos (Rodzina Soprano)
Traveler
Vanished
Veronica Mars
Whistler
Włatcy Móch
Newsletter
JeŚli chcesz otrzymywć aktualnoŚci prosto na swój e-mail wpisz go do bazy a codziennie otrzymasz nową porcję serialowych newsów :)
e-mail:
zapisz:
wypisz:
Pomocne linki
kapele na wesela
System reklamy Test
wyl
  serialowo.com jest zabezpieczone przez copyscape prison break, fox river i heroesheroes - herosi © 2005-2008 serialowo.com, All rights reserved
Czas ładowania: 0.027 s.